Grupper /Foreninger / Brugere

Se her om en eller flere af Grupperne kunne være noget for dig

En oversigt over Grupper / Foreninger der bruger Aktivitetscenter Munkesøens lokaler

 

Nye Grupper/ Foreninger, Bruger samt hvis i skulle have rettelser her,

Kontakt Leif Svendsgaard  leifss@hotmail.com

3F Seniorklub

Jytte Madsen

Email: madsenjytte2@gmail.com

Afspændning og Bevægelse

Lydia Holm 

Email: lydiaholm@live.dk

Asnæsværkets Seniorklub

Villy Lauridsen 

Email: villy@lauridsen.mail.dk

CMC Vestsjælland

Jørgen Larsen   

Email: joelo@ka-net.dk

Cykling uden alder

Danse Troldene

Laila Sørensen     

Email: laisoe@ofir.dk

DC Billard

Palle Bruus   

Email: bruus@ka-net.dk

Diabetesforeningen

Birthe Bækman 

Email: birthe.baekman@ka-net.dk

Familier og Samfund

Hanne E Elfang  

Email: hlelfang@hotmail.com

Forebyggende motion

Lisbeth Bentsen  

Email: bentsens@email.dk

Forebyggende team

Stine Hansen

Email: stine.hansen@Kalundborg.dk

Frivilligrådet

Stig Hother Hansen 

Email: shh43@icloud.com

Hjernesagen

Lisbeth Larsen 

Email: lisbeth@eanet.dk

Hjerneskadeforeningen

Bo Christiansen 

Email: sofie@christiansen.mail.dk

Hjerteforeningen

Bodil Jørgensen 

Email: vagtelvej33@lic-mail.dk

Hjertemotion

Erik Michaelsen 

Email: nostrup70@outlook.dk

Hjælpetjenesten

Hjælpetjenesten er en samling af frivillige der går ud som besøgsvenner

Karin Hansen 

Email: hjaelpetjenesten@ka-net.dk

HK Seniorer

Jonna Jensen       

Email: jonna@akki.dk

Husets Banko

Birgit Nicolajsen      

Email: birgit.nicolajsen@ka-net.dk

IT

Knud Rasmussen  

Email: knusras@gmail.com

Jyli

Jytte Bjørn     

Email: jypo@privat.dk

Kalundborg Frimærkeklub

Arly Larsen      26793885

Kalundborg Fotoklub

Har udstilling bl.a i spisesalen samt kontoret

John A Olsen    

Email: ln.jao.kaldred@mail.dk

Kalundborg Harmonikaklub

Ann-Britt Frisk     

Email: abfrisk@gmail.com

Kalundborg IF - Løbeklub

Gitte Davidsen   

Email: gitte@davidsen.mail.dk

Kalundborg L'hombre Klub af 1863

Jørgen L Josiassen     

Email: jørgenogannemarie@gmail.com

Kalundborg Møntklub

Reidar Nielsen       

Email: ri@outlook.dk

Kalundborg Skakklub

Flemming Christensen

Email: flsus@ka-net.dk

Keramik

Lizzi Hansen      

Email: lizzihansen@hotmail.com

KFS L'hombre

Bjarne Elmue 

Email: elmue@hotmail.dk

Klub 88

Heike Michelsen  

Email: heimic@mail.dk

KOL Netværk

KOL motion 

KOL sangkor

 

Randi Carlsen  

Email: carlsenrandi@gmail.com

Kortklubben

Erik Nicolajsen      

Email: erik.nicolajsen@ka-net.dk

Kræftens Bekæmpelse

Hermann Hansen

Email: hh@ka-net.dk

Kræftgymnastik

Lis Darré

Email: divdarre@ka-net.dk

LOF Knipling

Irene Viborg  

Email: info@lof-ka-net.dk

Læsegruppe

Annette Vallentin

Email: aval@mail.dk

Menighedsplejen

Inge Rasmussen  

Email: ikar@ka-net.dk

Motion for diabetikere

Yvonne Trolle

Email: ytrolle@hotmail.com

Oplæsning

Nell Brauwer 

Email: nell.brauwer@mail.dk

Parkinson

Alice Grønnegård  

Email: alice.grønnegård@ka-net.dk

Pensionist EDB

Flemming Røen

Email: roen@ka-net.dk

Rygholdet

Nina Petersen

Email: paulpetersen@vestnet.dk

Røde Kors Butikken

Lotte Schädler  

Email: lotteogleif@ka-net.dk

Røde Kors Nørklerne

Verny Green   

Email: vernygreen@gmail.com

Sct. Georgsgildet

Lis Alfast

Email: alfast@ka-net.dk

Skriveværkstedet

Jens Birk Christoffersen    

Email: jbk@baekkegaard-is.dk

Slægtsforskning

Bent Christiansen 

Email: ellen.bent@ka-net.dk

Soroptimisterne

Gunver Jensen

Email: gunver@post12.tele.dk

Stavgang

Lisbeth Bentsen

Email: bentsens@email.dk

Stolegymnastik

Nell Brouwer 

Email: nell.brouwer@mail.dk

Strikkeklubben Lea

Lisbeth Larsen 

Email: lisbeth@eanet.dk

SYMB Krea

Nicole Sørensen

Email: nicole_soren@hotmail.com

Torsdagsklubben

Anni Jensen 

Email: an-be@ka-net.dk

Vennekredsen

Birthe Hallgren 

Email: simmer@ka-net.dk

Værksted

Kan bruges af alle. Nøgle udleveres i Receptionen

For tiden er der ingen der står for værksted.
Hvis nogen er interesseret - kontakt bestyrelsen.

Vågekonerne

Gurli Olsen

Email: gjan@mail.dk

Ældre Sagen

Stig Hother Hansen  

Email: shh@aes-klbg.dk

Ældre Sagen - Motion

Birthe Hansen

Email: bmheh63@gmail.com